Ozdoba domu. Profile parapetowe

11.06.2018
złożone przez

Sztukateria kojarzy się większości z nas z dekoracją wnętrz. Chyba każdy z nas choć raz w życiu widział zdobne mieszkanie wykończone eleganckimi listwami przypodłogowymi, gzymsowymi, czy gustownymi rozetami. Jednak sztukateria to elementy ozdobne nie tylko dla wnętrza domu. Wśród niej można znaleźć także elementy, które montuje się na zewnątrz. Dzięki nim fasada otrzymuje schludny i dopracowany wygląd.

Profile parapetowe

Jeśli chodzi o sztukaterię zewnętrzną, najbardziej popularne są profile parapetowe umieszczane tuż pod parapetem. Dzięki nim bryła budynku wydaję się bardziej spójna. Parapet nie odstaje ot tak od ściany, dzięki listwie wydaje się, że stopniowo „stapia się” z budynkiem. Profile parapetowe umieszczone pod parapetami sprawiają, że fasada budynku kojarzy się z dopracowaną w każdym szczególe zabytkową kamienicą. Nie oznacza to jednak, że wyglądają staromodnie. Nowoczesne profile parapetowe dostępne są w wielu kształtach i wzorach, przez co można znaleźć takie, które będą pasowały idealnie do tradycyjnego domu, ale i takie, które doskonale uzupełnią dom nowoczesny.

Co wybrać?

Czym kierować się wybierając profile parapetowe? Przede wszystkim należy znaleźć firmę specjalizującą się w sztukaterii. Tylko w takim miejscu uda nam się kupić produkt najwyższej jakości i uzyskać rzetelne porady na temat tego, jak elementy przymocować do fasady domu. Oczywiście należy szukać produktów bardzo odpornych na działanie warunków pogodowych, by przez kolejne lata znosiły cierpliwie zarówno wysokie upały jak i mrozy. Kupując profile parapetowe warto zastanowić się nad dokupieniem profili ramowych drzwi i okien. Komplet sztukaterii przy oknach sprawia, że fasada budynku wygląda na misterną robotę i budzi zachwyt osoby na nią patrzącej. Domy wykończone sztukaterią zewnętrzną przypominają eleganckie wille i pałacyki, już na pierwszy rzut oka czuć od nich ciepło domowego ogniska. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj profili będzie pasował do stylu naszego domu, warto poradzić się obsługi sklepu.