Znajdź nas:

Facebook google+ Instagram YouTube

Gustowny kominek w mieszkaniu? To możliwe!

30.06.2017
złożone przez Justyna Gajek

Czego lokatorzy mieszkań najbardziej zazdroszczą mieszkańcom domów, poza własnym kawałkiem ogrodu? Oczywiście kominka! W nowoczesnych domach kominki chociaż dają ciepło, są raczej ozdobą wnętrza, niż rzeczywistym systemem grzewczym. To ozdoba wyjątkowa. Nigdy nie wychodzi z mody, zawsze kojarzyć się będzie z domowym ogniskiem, bezpieczeństwem i spokojem. Patrzenie w płonący ogień relaksuje i wprowadza niezwykle nastrojową atmosferę.

Biokominek

Jednym z rozwiązań proponowanych do mieszkań jest biokominek. Biokominek przypomina metalową ramę, do której wlewa się paliwo. Dostępne są modele wolnostojące, jak i takie do powieszenia na ścianie. Paliwo w kominku płonie małym, spokojnym płomieniem, zdecydowanie więc mamy w domu efekt prawdziwego, „żywego” ognia. Kominek nie wydziela zbyt wiele dwutlenku węgla, więc można go spokojnie używać przy dobrej wentylacji w domu lub lekko rozszczelnionym oknie. Minusem biokominka jest jego dość surowy, minimalistyczny wygląd.

Kominek elektryczny

Kominek elektryczny jest dużo bezpieczniejszy w użytkowaniu, gdyż nie pali się w nim prawdziwy ogień. Dlatego często decydują się na niego pary posiadające dzieci lub ruchliwe zwierzęta. Kominek elektryczny to perfekcyjnie przygotowany system lamp, a w nowszych wersjach wyświetlaczy LED i luster, który doskonale imituje prawdziwe palenisko. Jest więc w nim nie tylko płomień, ale również żarzące się kawałki drewna i obsypany popiół. Jest wygodny w obsłudze – sterują się nim pilotem. W wielu sklepach oferowane są obudowy kominków, dzięki którym możemy stworzyć imitację prawdziwego paleniska, do złudzenia przypominającą prawdziwy kominek wbudowany w ścianę. Można na nim wtedy postawić zdjęcia, czy rodzinne pamiątki i stanie się najbardziej przyciągającym wzrok detalem w mieszkaniu.

Comments

No posts found

Nowa wiadomość