Klej montażowy do sztukaterii

19.11.2017
złożone przez

Sztukateria w mieszkaniu dodaje mu smaczku i charakteru. Chociaż bardzo zdobne elementy mogą kojarzyć się ze starodawnymi mieszkaniami, obecnie bardzo często montuje się je w nowoczesnych wnętrzach. Klienci mają do wyboru już nie tylko ozdobne rozety. Producenci dostarczają również prostsze, minimalistyczne elementy. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje i to, co podoba się jednej osobie, nie musi podobać się komuś innemu. Jednak jest jedna rzecz, która łączy zarówno miłośników sztukaterii tradycyjnej, jak i nowoczesnej: konieczność użycia dobrego kleju.

Klej do zadań specjalnych

Aby rozety, listwy gzymsowe czy przypodłogowe zawisły solidnie na ścianach, niezbędny jest mocny klej. Do tego celu nie nadają się żadne kleje uniwersalne czy dedykowane do innych zadań. W tym wypadku sprawdzą się tylko specjalistyczne kleje montażowe do sztukaterii. Charakteryzują się one niezwykle wysoką przyczepnością, i utrzymają nawet ciężkie elementy na ścianach i suficie. Klej tego typu nie tylko sklei sztukaterię ze ścianą, ale równie pozwala na skuteczne sklejenie ze sobą jej poszczególnych elementów (np. listew przypodłogowych). Wybierając klej należy zwrócić uwagę, czy jest on dedykowany do sztukaterii wewnętrznej, zewnętrznej lub czy poradzi sobie z utrzymanie sztukaterii na miejscu w mokrych pomieszczeniach. Jeśli nie jesteśmy pewni co wybrać, najlepiej jest poradzić się obsługi sklepu.

Ważny wybór

Dlaczego na kleju do sztukaterii nie warto oszczędzać? Ponieważ musi być on skuteczny. O ile nie doklei nam się idealnie listwa przypodłogowa, o tyle nie ma z tym większego problemu – wystarczy spróbować dokleić ją jeszcze raz. Natomiast odklejenie się listwy gzymsowej w najlepszym wypadku poskutkuje jej upadkiem na ziemię i rozbiciem się, a w najgorszym – zranieniem osoby, która akurat będzie pod nią stała. Dlatego zwłaszcza jeśli planujemy podwieszać duże i ciężkie elementy warto kupić naprawdę dobry klej i nie ryzykować bezpieczeństwa domowników i gości. Jeśli nie jesteśmy pewni czy poradzimy sobie z przyklejeniem sztukaterii, poprośmy o pomoc fachowca.

Comments

No posts found

Nowa wiadomość