Kolor ścian a sztukateria

03.07.2018
złożone przez
sztukateria

Ostatnimi czasy wiele mówi się o tym, że elementy dekoracyjne z gipsu wracają do łask. Sztukateria, która jeszcze kilkanaście lat temu wydawała się być zbyt dekoracyjna, obecnie jest chętnie używanym elementem aranżacji wnętrz, przez wielu znanych projektantów. Wiele osób zastanawia się nad rozetami na ścianach, jednak są przekonane, że biała sztukateria dedykowana jest tylko białym ścianom. Nic bardziej mylnego!

Modne wnętrza skandynawskie

Wnętrza skandynawskie cały czas nie wychodzą z mody. Ich charakterystyczną cechą są jasnoszare ściany w większości pomieszczeń. Na nich elementy dekoracyjne z gipsu prezentują się wyśmienicie. Kontrast między kolorami podkreśla ich wypukłe kształty, a biel idealnie komponuje się z resztą aranżacji, jest bowiem też domeną stylu skandynawskiego. Delikatne, niezbyt zdobne rozety czy inne elementy dekoracyjne świetnie ocieplają dane wnętrze. Są nienachalne, wpisują się w trendy minimalistyczne. We wnętrzach skandynawskich na ścianach raczej nie widuje się kolorowych obrazów, lecz surowe czarno-białe grafiki. Prosta rozeta z powodzeniem może je zastąpić.

Mocne kolory

Gipsowe elementy dekoracyjne kapitalnie prezentują się też na ścianach pomalowanych na mocny, wyrazisty kolor. Biała rozeta na czerwonej czy fioletowej ścianie nadaje pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu i nieco artystycznej, zwariowanej duszy. Jest ciekawą i niebanalną ozdobą, przyciąga wzrok o wiele skuteczniej niż kolorowy plakat w antyramie. Warto pamiętać o tym, że współczesne dekoracje to nie tylko zdobne rozety w kształcie róż, ale również ciekawe geometryczne wzory.

A może pastele?

Białe rozety dobrze wyglądają na pastelowych ścianach. Dodają danemu pomieszczeniu nieco romantyzmu i melancholii. W tym wypadku świetnie sprawdzają zdobne elementy, o zaokrąglonych kształtach. W zestawieniu z pastelami dobrze prezentują się w sypialni, pokoju dziecięcym, lub mieszkaniu niepoprawnej romantyczki.

Comments

No posts found

Nowa wiadomość