Znajdź nas:

Facebook google+ Instagram YouTube

Nastrojowe oświetlenie ścienne

01.09.2017
złożone przez Justyna Gajek

Oświetlenie w mieszkaniu nie zawsze musi być tylko praktyczne. Jasne, intensywne światło świetnie sprawdza się w miejscach dedykowanych do pracy, czyli na przykład nad biurkiem lub kuchennym blatem. Jednak przy mocnym świetle oczy nie odpoczywają po ciężkim dniu przed ekranem monitora, a mieszkanie traci przytulny nastrój. Dlatego w nowoczesnych mieszkaniach intensywne oświetlenie instaluje się tylko tam, gdzie jego miejsce. Resztę lokalu doświetla się spokojnym, ciepłym światłem, które buduje klimat domowego ogniska.

Oświetlenie ścienne

W tej roli świetnie sprawdza się oświetlenie ścienne. Żarówki ukryte pod elegancką sztukaterią dają delikatne, rozproszone światło i wprowadzają niesamowity romantyczny nastrój. Wybierając sztukaterię z poliuretanu możemy ją dodatkowo pomalować na pasujący do wnętrza kolor. Oświetlenie ścienne rozjaśnia mieszkanie, jednak sprawia, że światło nie jest męczące. Wybierając do niego energooszczędne żarówki możemy  przy nim wręcz zasypiać. To idealne oświetlenie na wieczór, gdy odpoczywamy, oglądamy film, lub usypiamy dziecko. Dzięki niemu komfortowo możemy poruszać się po mieszkaniu, ale wyciszamy się, uspokajamy i relaksujemy. Oświetlenie ścienne pełni podobną funkcję jak niegdyś ozdobne lampy stojące w rogu pokoju, które miały dawać spod abażura tylko delikatną poświatę. W przeciwieństwie do lamp, sztukateria na ścianie nie zajmuje jednak miejsca w domu.

Co pasuje do oświetlenia ściennego?

Jeśli decydujemy się na budowanie nastrojowego klimatu w mieszkaniu poprzez mocowanie oświetlenia ściennego pamiętajmy, że jeszcze lepszy efekt uzyskamy urządzając mieszkanie tak, by idealnie współgrało ze sztukaterią. Warto więc zainwestować w mięciutkie koce i poduszki, a nawet puszysty dywan, którego faktura będzie wyglądała bardzo efektownie w rozproszonym świetle. Z romantyczną poświatą ze ścian będą tez idealnie współgrały świece. Nawet, jeśli w domu przebywają maluchy, które mogłyby oparzyć się o ogień, pomyśl o podwieszanych wysoko lampionach, które idealnie dopełnią przytulne pomieszczenie.

Comments

No posts found

Nowa wiadomość