Znajdź nas:

Photobucket Photobucket Photobucket

Obudowa kominka – na jaką się zdecydować?

01.04.2019
by Justyna Gajek

Wybranie odpowiedniej obudowy kominkowej jest ostatnim etapem prac nad kominkiem. To ona właśnie nadaje mu styl. Ważne, aby nie tylko była estetyczna, lecz także dobrze komponowała się z pozostałymi meblami, sprzętami oraz dodatkami. Na jaką obudowę kominka się zdecydować dowiesz się z naszego wpisu.

Magia tradycji

Jedną z bardziej popularnych obudów kominkowych, wracającą znowu do łask, są obudowy wykonane z kafli zduńskich. Charakteryzują się masywną bryłą, dlatego przede wszystkim sprawdzają się w sporych wnętrzach. Jeśli nasze pomieszczenie jest niewielkie, a bardzo zależy nam na tradycyjnym kominku, warto ustawić go w rogu pomieszczenia.

Kamień polny

Do wnętrz w stylu rustykalnym najbardziej nadają się kominki wykonane z kamienia. Posiadają cokoły z naturalnego drewna, dzięki czemu całość sprawia przytulne wrażenie.

Bardzo często ich konstrukcja urozmaicona jest bocznymi ławeczkami i funkcjonalnymi półkami do przechowywania drewna. Najlepiej zaprezentują się z dużym, żeliwnym paleniskiem.

Obudowy kominków wykonane są najczęściej z:

  • marmuru
  • piaskowca
  • granitu
  • wapienia

Każdy z tych materiałów posiada inne cechy charakterystyczne i dlatego to w dużej mierze od naszych oczekiwań zależy, na którą obudowę się zdecydujemy.

Obudowy marmurowe to zatem obudowy dostępne w wielu kolorach, łatwe do utrzymania w czystości oraz niezwykle trwałe. Obudowa z piaskowca może przybierać oryginalne, rzeźbione kształty, z granitu nada wnętrzu elegancki rys natomiast z wapnia doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach.

Rys nowoczesności

Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w nowoczesny sposób, ale nadal marzymy o kominku, najlepiej wybrać modernistyczne, współczesne obudowy kominków. Szukajmy zatem prostych rozwiązań, pozbawionych zdobień, za to w intensywnych kolorach i różnorodnych kształtach. Idealnym rozwiązaniem będzie także obudowa z gładkiego kamienia, wzbogacona o metalowe elementy. Tego typu odbudowy znajdziemy w renomowanych sklepach wnętrzarskich.

Comments

No posts found

New post