Listwy oświetleniowe a nastrojowe wnętrze

28.09.2018
złożone przez
sztukateria

Osoby urządzające mieszkanie lub swój nowy dom chcą zazwyczaj, by wyglądało ono nowocześnie i przytulnie. Efekt ten można osiągnąć między innymi dzięki dobrze rozplanowanemu oświetleniu, a zwłaszcza dzięki podsufitowym listwom oświetleniowym. Są one nieodłącznym elementem w aranżacjach współczesnych wnętrz.

Pokój gościnny

Listwy oświetleniowe świetnie sprawdzają się w pokoju gościnnym. Oczywiście poza nimi, w salonie powinny znaleźć się także źródła silnego światła. Gdy przyjmujemy gości, albo mamy ochotę poczytać książkę na sofie, lepiej sprawdzi się mocne oświetlenie. Jednak zazwyczaj pokoju dziennym członkowie rodziny odpoczywają. To oznacza, że drzemią na kanapie, oglądają telewizję lub grają na konsoli. Do tego celu lepiej sprawdza się przytłumione, nastrojowe światło, które nie męczy oczu.  Listwy oświetleniowe z taśmami LED tworzą delikaty półmrok. Dzięki nim po mieszkaniu da się poruszać komfortowo, ale światło sprzyja odpoczynkowi, relaksowi i tworzy nieformalną, domową atmosferę.

Inne pomieszczenia

Jednak listwy oświetleniowe są świetnym rozwiązaniem także w innych pomieszczeniach. Na przykład w pokoikach dziecięcych. Przytłumione światło jest idealne dla malucha i dla mamy. Dziecku łatwiej przy im zasnąć, niż przy zwykłej, jasno świecącej lampie, a mami wygodniej poruszać się po pokoju, niż gdyby było w nim całkowicie ciemno. Listwy LED często montuje się też w nowoczesnych łazienkach. Rozproszone światło sprzyja leniwemu wylegiwaniu się w wannie i zmienia łazienkę w domowe SPA. Kolejnym miejscem, które projektanci chętnie podświetlają listwami oświetleniowymi są klatki schodowe w domach jednorodzinnych. Dzięki nim po schodach można poruszać się bezpiecznie, bez potrzeby włączania i wyłączania światła za każdym razem. Taśmy LED pobierają bardzo mało prądu, mogą więc świecić się całymi wieczorami. Listwy oświetleniowe to też wspaniały pomysł na oświetlenie przedpokoju lub długiego korytarza.